Přeskočit na obsah

Pokud nemáte náladu utrácet pořád dokola za fixy nebo za tekuté oční linky a každý den se jimi malovat stále znovu a znovu, vyzkoušejte permanentní oční linky. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších způsobů mikropigmentace, která vydrží zhruba dva roky, než se začne pozvolna vytrácet. Linky se dají aplikovat v různých barvách a šikovná specialistka vám s nimi může opticky zvětšit, zmenšit nebo protáhnout oči. Záleží na vašem osobním vkusu a také na individuálních rysech obličeje. Seznamte se s možnostmi, které umocní vaši přirozenou krásu.

Permanentní oční linky v meziřasovém oblouku

Tento typ mikropigmentace je velmi nenápadný. V podstatě jej nikdo nepozná kromě specialistek na permanentní make-up očí, které samy provádí zvýraznění oční linky a obočí. Mezi vhodné kandidátky patříte v případě, že máte velmi řídké a nevýrazné řasy a přejete si dodat vašemu pohledu větší hloubku. Jemná linka vedená mezi řasami totiž perfektně kamufluje ty chybějící.

Dalšími adeptkami na permanentní oční linky v meziřasovém oblouku mohou být ženy s příliš velkýma očima. Výrazná kukadla jsou sice všeobecně považována za atribut krásy, někdy ale neškodí vrozený tvar poněkud zkorigovat. V tomto případě tedy mírně zmenšit a nenápadně zvýraznit, aniž by to vypadalo, že jste nalíčená. To oceníte zvlášť během dovolené, kdy se koupete, nebo při sportu.

Klasické permanentní oční linky

Řada žen obvykle sáhne po osvědčené lince vedené tak, jak jsme zvyklé těsně nad řasami. I zde je možné dosáhnout jemnějšího efektu, když se linka vytetuje pouze tenká. Další možnost kamufláže představuje nasazení linky třeba až od dvou třetin oka, nikoliv hned od vnitřního koutku. Tím se oko opticky protáhne. Ještě větší korekce takzvaně padajících vnějších koutků je možná přetažením a zatočením permanentní oční linky směrem nahoru.

Stínované permanentní oční linky

Poslední varianta permanentní oční linky je určena ženám, které si potrpí na výrazné líčení. Základ je opět veden těsně nad řasami a část u vnějšího koutku oka se následně vytečkuje do ztracena. Vzniká tím kouřový efekt a oči získávají zešikmený liščí look.

Nesmrtelná dvojka v permanentním make-upu očí: Zvýraznění oční linky a obočí

Pokud už se rozhodnete podstoupit mikropigmentaci v podobě některé ze tří základních typů permanentních očních linek, nechte si zároveň vytetovat i obočí. Mladší ročníky s huňatými obloučky, které si je ještě nestihli vytrhat do nevhodného tvaru, mají v tomto směru vyhráno a vystačí si s vlastním porostem. Naproti tomu by majitelky řidšího či dlouhodobě špatně vytrhávaného obočí působili jen s linkami nepřirozeně. Vznikala by dysbalance mezi příliš výraznýma očima a nenápadným obočím a v takovém případě je vždy lepší dosáhnout harmonie. Navíc se málokterá žena může pochlubit souměrnými půlkami obličeje, což se dá právě kombinovaným permanentním make-upem očí, tedy zvýrazněním oční linkou a obočím, skvěle korigovat. Všimněte si, že spanilé hollywoodské celebrity nešetří v tomto směru ani na plastikách, jen aby získaly maximálně symetrickou tvář.

Tím bychom uzavřeli stručné představení tří základních druhů permanentních očních linek. Určitě si také nechte poradit od specialistky na permanentní make-up očí. Ať vám zvýraznění oční linkou a obočí nejprve předkreslí. Jde o to najít ten nejvhodnější tvar právě pro vás, který vůbec nemusí odpovídat aktuální módní doktríně. S tou se rozhodně netrapte. Například nedávná obliba rozcuchaného obočí, kdy dívka vypadala jako vlkodlak, je už dávno passé. A to jasně hovoří ve prospěch vaší individuální krásy, která z vás dělá nenapodobitelný originál. Proto volte permanentní oční linky pečlivě, ať jste s nimi spokojená.

Mykola Kulhánek