Přeskočit na obsah

V současné době se stává naprosto běžným životním standardem zbavovat se chloupků na určitých částech těla. Zatímco s většinou míst si můžeme poradit svépomocí, odstranění chloupků kolem řitního otvoru bychom měli nechat na odbornících. Laserová epilace zadku je totiž mnohem šetrnější a bezpečnější než běžné domácí metody. Máte také jistotu, že nedojde k nepříjemnému zarůstání chloupků.

Jak se zbavit ochlupení kolem řitního otvoru bez rizika

Pro odstraňování nežádoucího ochlupení existuje celá řada způsobů. Některé z nich bychom vůbec neměli na intimní místa nebo na oblast konečníku používat. Například už jen představa depilace řitního otvoru voskem působí na většinu lidí tak trochu masochisticky. Za šetrnější metodu by se mohlo považovat použití depilačních krémů. Ale i tento způsob přináší určitá rizika. Je to sice bezbolestná metoda, ale depilační krém může konečník podráždit nebo vyvolat nepříjemné alergické reakce. 

 • Jedním z nejvyužívanějších způsobů domácí depilace je klasické holení žiletkou nebo strojkem. 
 • Před touto technikou varují odborníci především proto, že může dojít k drobným nebo i závažnějším poraněním. 
 • I nepatrná trhlinka může způsobit závažné problémy do budoucna. 

Laserová epilace

Nejbezpečnějším a také nejefektivnějším způsobem tedy zůstává laserová epilace. Mnoho lidí se této procedury obává především ze dvou hlavních důvodů. 

 1. Nedostatečně efektivní výsledek. 
 2. Bolestivost. 

Tyto obavy jsou na místě pouze částečně. Velice totiž záleží na tom, jaké přístroje konkrétní kosmetický salon využívá. Nejmodernější přístroje jsou vybavené chlazením, které eliminuje jakékoliv nepříjemné pocity při zákroku. Další podmínkou je to, aby laser přesně zacílil přes chloupek na vlasovou cibulku a okolní tkáň tak zůstala neporušena. 

 • Mezi nejkvalitnější laserové přístroje se řadí diodový laser Primelase HR Excellence. 
 • Tento přístroj dokáže pracovat ve dvou režimech. 
 • Poradí si tedy i se světlými chloupky, se kterými mají méně kvalitní lasery velké problémy. 

Jak probíhá laserová epilace řitního otvoru 

Jednou z častých otázek je, proč nestačí pouze jedno sezení k dokonalému výsledku. Odpověď je velice jednoduchá a logická. Laser dokáže zaměřit pouze ty chloupky, které se nacházejí v růstové fázi. Ty, které se na povrch teprve chystají, zachytit nelze. Proto je zapotřebí ošetření v pravidelných intervalech opakovat, dokud nedojde k odumření všech vlasových cibulek. 

 • Jednou z velkých výhod je, že se jedná o trvalý efekt. 
 • Tím není řečeno, že už se žádný chloupek nikdy nevyskytne. 
 • Bude se ale jednat o velmi světlé a jemné chloupky. 
 • Pokud si chcete zajistit trvalý efekt, pak se doporučuje jednou či dvakrát do roka podstoupit jedno udržovací sezení. 

Proč si holit oblast v okolí konečníku 

Důvodů, proč se zbavit chloupků kolem řitního otvoru, může být několik. Většina lidí uvádí především důvody hygienické. V místech, která jsou pokryta chlupy, dochází ke zvýšenému pocení a tím pádem se zde také mohou množit nebezpečné bakterie. Zbavit se ochlupení v okolí konečníku je tedy vhodné především při sedavém zaměstnání. S problémy, které jsou zapříčiněny pocením kolem řitního otvoru, trpí především řidiči z povolání. Hned druhým důvodem je estetické hledisko. Dříve se pro dobrý pocit zbavovaly ochlupení v intimních oblastech ve větší míře ženy. Dnes se k tomuto trendu přiklání stále více mužů. Je to totiž důkaz, že o sebe pečují, záleží jim na vzhledu a chtějí být pro svou partnerku přitažliví.

 

Také přemýšlíte o laserové epilaci zadku? Který důvod je právě pro vás tím zásadním?

Mykola Kulhánek