Přeskočit na obsah

Toužíte po novém poprsí, augmentace prsu se vám jeví jako nejlepší řešení, ale nevíte jak se připravit na první konzultaci s lékařem? Ještě předtím než absolvujete vyšetření, je dobré mít povědomí o tom, jaké prsní výplně jsou na trhu estetické medicíny dostupné a pro koho jsou vhodné.

Tento článek přináší přehled o současných trendech na poli plastiky prsou. Dozvíte se, jaké jsou výhody silikonu, jak vybrat správný tvar, profil a také velikost implantátu. Pokud s operací stále váháte, nebo máte pocit, že nejste dostatečně informovaná, jsou právě pro vás určeny tyto řádky.

Augmentace prsu silikonovými výplněmi

Medicínský silikon je díky svým vlastnostem stále tím nejvhodnějším a nejbezpečnějším materiálem pro modelaci prsou. Je přirozeně měkký, pružný a snadno se sterilizuje. V lékařství se začal využívat ještě daleko dříve, než našel uplatnění v samotné plastické chirurgii. Silikonový prsní implantát má podobu pouzdra, jehož povrch tvoří polymerová pryž pórovité textury a vnitřek je vyplněn silikonovým gelem. Tato hmota není na rozdíl od jiných materiálů pro výplň příliš tekutá. Díky své konzistenci, která připomíná prsní tkáň, tak vypadá přirozeně na oko i na omak.

A jaké tedy jsou vlastnosti tohoto materiálu?

  • Vysoká trvanlivost
  • Biokompatibilita
  • Vysoká pružnost a pevnost
  • Minimální propustnost

Více na téma vlastností a testování prsních implantátů si můžete přečíst zde.

Jaký zvolit tvar a profil umělých prsou

Výběr vhodného implantátu závisí na somatotypu každé ženy. Je třeba zohlednit šířku hrudníku, množství podkožního tuku a také vaše preference. Na konzultaci vám lékař ukáže několik typů polymerových výplní různých tvarů:

  • Kulatý – hodí se především pro ženy, které touží po plnějším dekoltu a nevadí jim, že prsa budou vypadat méně přirozeně.
  • Kapkovitý – ideální pro ty, které upřednostňují přirozeně vypadající dekolt.
  • Anatomický – vhodný, pokud chcete svému poprsí dodat větší objem, nebo pro plnoštíhlé postavy.

Kritéria pro stanovení výšky profilu

Správně zvolená výška profilu zajistí dokonalejší a přirozenější výsledek. V případě kulatých tvarů je možné vybírat ze čtyř typů: nízký, střední, vysoký a extra vysoký. Jednoduše by se dalo říci, čím vyšší je projekce, tím dosáhnete výraznějšího push-up efektu. Vysoký typ však není vhodný pro každou klientku. Doporučuje se spíše pro dámy s úzkým vysokým hrudníkem. Pokud disponujete hrudníkem širokým, bude pro vás lepší volbou širší varianta. Vše však záleží na domluvě s lékařem a vašich představách.

Na co si dát pozor při volbě velikosti

Je potřeba mít na paměti, že stejná velikost může na dvou různých ženách vypadat odlišně. Někdo si nechá implantovat 350 ml výplně a po operaci se chlubí bujným poprsím, na jiné osobě však tento objem nemusí být tak výrazný. Proto je vždy nezbytná domluva s doktorem, který si vás prohlédne a na základě vašich proporcí a požadavků navrhne ideální řešení. Obecně však platí, že 315 ml zvětší prsa přibližně o dvě velikosti.

Nyní již víte vše potřebné pro vstupní konzultaci s lékařem. Dočetla jste se, že silikon je bezpečným a odolným materiálem. Máte přehled o tvarech a profilech, které plastická chirurgie nabízí, i představu o velikostech implantátů. Teď už jen stačí připravit si dotazy a můžete se objednat na kliniku.

A co si vy myslíte o modelaci prsou? Upřednostňujete přirozený anatomický vzhled nebo dáváte přednost výrazným kulatým dekoltům? Neváhejte nám do komentářů napsat, jak vnímáte moderní trend plastiky prsou.

Mykola Kulhánek