Přeskočit na obsah

Dříve nebo později se projeví postupující léta u každé ženy a nejvíce a nejdřív je to vidět na pleti obličeje. Jakmile se objeví první signály, obvykle žena zmobilizuje všechny síly a maximálně se snaží s tím něco udělat. Jaké má možnosti? Kosmetické firmy se předhánějí v nabídce různých “anti-age” a “time-restore” sad, které jsou pro nejsvědomitější zákaznice již od ve verzi 25+ a skládají se z denního a nočního krému, očního krému, čistícího gelu, revitalizačního séra, případně projasňovače pleti. Taková sada stojí obvykle 3000 až 4000 korun, a to se zdaleka nejedná o nejdražší značky. Další variantou řešení problému je jednorázová injekční aplikace hyaluronových výplní. Omladit pleť na řadu měsíců až do jednoho roku zvládne samotná kyselina hyaluronová – cena zákroku se pohybuje v průměru kolem 6000 Kč.

 

Cena kyseliny hyaluronové v injekcích vítězí na celé čáře

V případě, že si při aplikaci krémů zpomalujících stárnutí pleti bude počínat žena co nejvíc úsporně, vydrží jí měsíc nebo dva, když aplikaci někdy vynechá. Potom není potřeba žádné zvláštní matematické nadání, abychom zjistili, že injekční podání hyaluronových výplní je o polovinu levnější, pokud počítáme s jeho funkčností na šest měsíců. Většinou je však potřeba opakovat aplikaci mnohem později a tím jeho cenová výhodnost stoupá řadou téměř geometrickou. Navíc u výplní odpadá časově náročná každodenní péče – když si uvědomíme, že kromě pleti obličeje je nutné pečovat o pokožku celého, nehty a účes, vychází to na více než hodinu denně. Tolik prostoru ani sebekázně žádný normální člověk nemá a logicky začne péči šidit. Co je důsledkem takového počínání? Kdo má zkušenosti, jistě ví – jakmile se tyto drahé krémy nepoužívají pravidelně, výrazně se zhoršuje jejich účinek. A jakmile se používat přestanou, pleť začne vypadat stejně jako před jejich užíváním, nemají zkrátka dlouhodobý efekt. Ve srovnání s tím jsou hyaluronové výplně takové “koláče bez práce”.

 

Když musí na klinice zákrok rozmlouvat

Důkazem toho, že si české ženy uvědomily výhodnosti a další benefity dermálních výplní vrásek, je pozurohodný jev, že se často domáhají opakování zákroku dříve, než je potřeba, a finanční náklady jim připadají zanedbatelné. Na specializovaných klinikách potom dochází ke kuriózním situacím, kdy odborníci – vlastně proti svým ekonomickým zájmům – přesvědčují nedočkavé klientky, aby se znovuaplikací ještě počkaly a že její potřebnost je pouze jejich subjektivní dojem. Jak tento dojem vzniká? Kyselina hyaluronová dovede totiž opravdu výrazně omladit, a jak se říká, s jídlem roste chuť.

 

Co všechno se platí?

Bylo by naivní si myslet, že tento zákrok, který byl umožněn díky nejnovějším objevům a nejmodernějším technologiím, je předražený. Hyaluron je sice přírodní látka, nicméně pro estetickou medicínu je třeba jej vyrobit. Cena se odvíjí od značek výplní, jejichž výrobci se předhánějí ve zlepšovácích a vychytávkách. Aplikaci provádí zdravotnický tým v čele se specializovaným lékařem, nutností – i když spíše formální – je předoperační vyšetření, něco stojí anestetické krémy, případně léky a masti, pokud na ně dojde. Tyto služby jsou u některých klinik zahrnuty v ceně, někde se platí zvlášť. Nejvíce konkrétní cenu ovlivní typ a lokalizace zákroku – pouhá hydratace pokožky celého obličeje (4000 Kč) vyjde levněji než redukce kruhů pod očima (9000 Kč). Co je pozitivní – kliniky už dávno přijaly za své různé slevové a zaváděcí akce a účinek několikaminutové procedury je okamžitý, relativně dlouhotrvající a zcela ke spokojenosti klientek.

Znáte někoho, kdo si nechal aplikovat hyaluronové výplně a nebyl s nimi spokojen? Kolik utratíte za omlazující kosmetiku během celého roku? Kolik času denně trávíte péčí o pleť? Jak moc mladě chcete vypadat?

Mykola Kulhánek