Přeskočit na obsah

Trvalá laserová epilace v Praze Vám pomůže pyšnit se hladkou kůží bez přítomnosti nevzhledného ochlupení a zároveň zabraní jeho opětovnému dorůstaní. Do budoucna tak nebude muset podstupovat drastické voskování a nebo donekonečna se opakující holení žiletkami způsobující iritaci kůže. Přečtěte si o tomto pozoruhodném zákroku více!

Laserová epilace a její rozdíl oproti depilaci

Při proceduře zvané depilace se odstraňují ty části chloupku, které vyčnívají na povrch kůže. To znamená, že kořínek, z nějž chlup vyrůstá, zůstane nedotčen. Po nějakém čase začnou chloupky opět vyrůstat a vás bude čekat další depilace. Jinak je tomu u laserové epilace, která napadá a ničí přímo samotný kořínek, který se pak již neobnoví, nebo se obnoví až za velmi dlouhý čas. Výsledkem je dokonale hladká kůže bez nutnosti pravidelného holení či voskování.

Jak to celé vlastně funguje

Principem laserového ošetření je selektivní fototermolýza. Specifický světelný kmitočet laserového paprsku působí po zlomek vteřiny na chlupové folikulum. Dochází tak k lokálnímu narušení tmavé substance, melaninu, který je ve vysokém obsahu přítomen pouze v čerstvě dorostlých chlupech. Ve stejný moment se ochlazuje svrchní pokožka. Tím působí paprsek účinně až do hloubky a zaměří se nejen na kořínek chloupku, ale zároveň i na samotnou cibulku ,kterou zlikviduje. Ne zcela všechny chloupky jsou vyzrálé. Neobsahují dostatek melaninu a nachází se ve stádiu dorůstání (tzv. anagenové fázi), tudíž je zapotřebí ošetření několikrát po sobě opakovat.

Permanentní odstranění chloupků

Trvalá laserová depilace je vhodná jak pro ženy tak muže a pro všechny kožní typy. Aplikace je možná v intimních oblastech i na citlivých místech jakými jsou třísla. K úspěšnému dokončení procedury je v běžných případech zapotřebí ošetření pětkrát nebo šestkrát zopakovat, což časově zabere mezi pěti až šesti týdny.

Mezi často kladené otázky patří také ta, zda epilace bolí. V tomto ohledu se není nutné prakticky ničeho obávat. V rámci procedury pocítíte přinejhorším drobné štípnutí, u těch nejmodernějších přístrojů prakticky ani to, neboť danou oblast průběžně ochlazují. U citlivějších částí těla může být před zákrokem nanesen také anestetický krém. Jeho použití sice dobu trvání procedury o pár desítek minut prodlužuje, můžete si při tom ale být jisti naprostou bezbolestností zákroku.

Bez použití krému pak jedna epilace většinou netrvá déle, než 30 minut.

Omezení související s ošetřením

Epilace není vhodná pro matky na mateřské dovolené, nedoporučuje se diabetikům nebo epileptikům nebo osobám s kardiostimulátorem. Aplikace ošetření je nevhodná na tetovaná místa a oblasti permanentního make-upu. Čerstvě opálená pokožka také není ideální pro aplikaci. Kdy je čas pro zákrok ideální můžete číst zde.

Chloupky by se neměly alespoň čtyři týdny před laserovou epilací vytrhávat, protože by to ovlivnilo účinnost laserového zařízení. Den před návštěvou oholte ošetřované místo do hladka. Po epilaci hydratujte místa vhodnými přípravky. Blahodárný efekt mají produkty s vysokým obsahem panthenolu či aloe vera. Jestli si nejste jisti, zda-li je pro Vás ošetření vhodné, vždy byste jej měli předem se specialistou konzultovat.

Podstoupil někdo z vás čtenářů epilaci? Jaké byly její výsledky? Doporučili byste tuto proceduru, nebo raději sázíte na průběžnou depilaci? Možná patříte mezi ty, které jsou na své chlupy pyšné – řada žen to tak má. Pište do komentářů!

Mykola Kulhánek