Přeskočit na obsah

Kolem klinik plastické chirurgie v Praze, obzvlášť co se týče tématu modelace prsů, se mezi lidmi šíří neúplné, předpojaté „pravdy“. Živí je neuvážená vyjádření různých influencerů na sociálních sítích a občas i mediálně známých lidí nejen v českém showbyznysu. To je však jen jedna strana mince. V článku najdete 4 časté mýty o modelaci prsů, které uvedeme na pravou míru. Ve výsledku jde totiž hlavně o jedno. O zdravé sebevědomí.

Mýtus #1: Modelace prsou na klinice plastické chirurgie nemůže nikdy vypadat přirozeně

Nepleťme si pojmy modelace prsů se zvětšením prsů neboli augmentací. Co to tedy modelace prsou je? Takzvaná mammaplastika nemá primárně za cíl vyzkoušet elasticitu kůže v oblasti hrudníku, ale naopak šetrným způsobem pomáhá navýšit sebevědomí každé ženy. Například tím, že dosáhne původního mladistvého vzhledu.

Ženy totiž nejčastěji podstupují modelaci prsů z důvodu:

  • ztráty pevnosti prsou po kojení,
  • výraznějšího ubytí váhy,
  • ztráty pevnosti věkem, nebo
  • asymetrie.

Kvůli těmto nedostatkům si ženy často připadají méně atraktivní. Pocity méněcennosti mohou vyvolávat vážné problémy jak v pracovním, tak i v partnerském životě. Decentní a přiměřený zásah do vzhledu pak dokáže psychice výrazně pomoci.

Mýtus #2: Jediná možná modelace prsou je s implantáty

Není. Při zákroku s vámi nemusí být přítomný žádný kus plastu. Implantát je jen jedna z možností úpravy prsou. Moderní metody využívají také jiné techniky, jako například zkrácení kůže a následného zvednutí prsu. Nebo se může zkombinovat plastika prsou s liposukcí a prsa se vyplní známým a šetrným materiálem, který pro tělo není v žádném případě cizí.

Mýtus #3: Zpevnění prsou nevydrží dlouho

Úprava poprsí, která nepočítá s implantací, je přirozená, a tudíž vydrží napořád. Rozvíjí se společně s námi. Životnost implantátů se pak udává mezi 20-25 lety. Nicméně! Výměna, případně vyndání implantátu, probíhá nejčastěji kvůli změně fyziologie ženy. Implantáty svůj tvar nemění, takže postupem času přestávají dokonale „padnout“. Je to logické. Přirozeně vypadající poprsí ve 40 letech může být jen velmi zřídka stejné s přirozeností 60 leté ženy.

Mýtus #4: Zvednutí prsou bez operace není možné

Nepodceňujme průběžnou péči o prsa. Existuje sousta tipů a triků, jak udržovat svá prsa stále plná elánu. Paří mezi ně například sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Díky tomu se prsa více prokrvují a zůstanou stále pevná a pružná. Pravidelná hydratace krémy rozhodně také není na škodu. A v neposlední řadě se dá poprsí zpevnit také různými roztoky, které se do prsou vpichují. Mezi ně patří známý botulotoxin nebo kyselina hyarulonová.

Na závěr ještě malá rada pro ty, kteří nad zákrokem přemýšlí

Nejdůležitější je zdraví. Jak fyzické, tak i to psychické. Klinik plastické chirurgie je jen v Praze více než 10 a cena modelace prsou se pohybuje od 50 000,- výše. Většina z klinik nicméně nabízí konzultaci zdarma. Není tedy nic jednoduššího, než si domluvit schůzku a konkrétně váš případ s doktory vyřešit osobně. Nenechte se rozhodit zaujatými komentáři, kterých jsou všude kolem spousty.

Přemýšleli jste i vy nad úpravou poprsí s ním máte dokonce vlastní zkušenosti? Dostaly se k vám podobné polopravdy, které byste rádi uvedli na pravou míru? Napište nám do komentářů!

Mykola Kulhánek