Přeskočit na obsah

Pokud odstraňování chloupků z těla věnujete pravidelnou porci vašeho volného času, pak vám asi nemusíme vyprávět nic o tom, jak je to někdy otravné. Holíte si lýtka třikrát nebo čtyřikrát do měsíce? Depilujete své podpaží co čtrnáct dní? Tak jistě dobře víte, že nejde o nic příjemného. Nehledě na fakt, že by volné chvíle bylo možné trávit zajímavějším způsobem. Chcete mít dokonale jemné paže, hladké nohy a upravený klín, ale příliš častá domácí depilace vás už otravuje? A co takhle vyzkoušet něco podstatně lepšího? Metodu, jejíž efekt je dlouhodobý? Že už vás to také napadlo a proto stále intenzivněji přemýšlíte o laserové epilaci? Výborně. Konečně „trefa do černého“! Takový zákrok, je-li prováděn kvalitním přístrojem, má totiž jen samá pozitiva.

Chcete vědět jaká? Rádi byste zjistili, zda se vám epilace laserem skutečně vyplatí? A chcete mít také jistotu, že vám laserové paprsky nezpůsobí příliš velkou bolest? Následující řádky vám poskytnou srozumitelnou odpověď.

Odstraňování chloupků je staré jako lidstvo samo

Možná víte, že nějaká forma depilace provází lidstvo odnepaměti. Svá těla zbavovali chloupků dávní obyvatelé Řecka i starého Egypta. A nejspíš by vás trochu překvapilo, že zdaleka ne vždy se jednalo pouze o ženy. Péče o hladkou kůži zkrátka nebyla nijak neobvyklá. A jak je to dnes? Nejprve musíme uznat, že holení je otázkou svobodné volby. Pokud však hovoříme o dámách, faktem zůstává, že většina by se se zarostlýma nohama nebo s viditelným chmýřím pod nosem na veřejnosti asi dobrovolně neukázala. Nebo nesouhlasíte? Ženy o svůj vzhled zkrátka více dbají. Navíc není pochyb o tom, že jsou v tomto ohledu přece jen pod větším společenským tlakem než muži. Téměř hladké ženské tělo je jednoduše jakousi normou. Ne snad, že by se jí všechny ženy bezezbytku držely. Většina s tím však nemá problém.

A jak jsou na tom s depilací pánové? Ačkoliv se nemohou té „jemnější“ polovině lidstva ani zdaleka rovnat, trend je takový, že mužů s vyholeným podpažím nebo zcela hladkou hrudí přece jen přibývá.

Přednosti moderních přístrojů

Zmáhá vás až příliš častá depilace lýtek? Obtěžuje vás pravidelné holení podpaží? Chcete to nějak vyřešit, ale rozhodně se nehodláte přidat k ženám, které se rozhodly s depilací skoncovat? Pohodlnou a zároveň zcela spolehlivou cestu ke kráse vám nabízí laserová epilace. Specializovaných klinik a salonů krásy, na kterých můžete tento zákrok podstoupit, funguje v českých a moravských městech více než dost. Mnohé z nich jsou přitom s ohledem na své vybavení i na kvalifikaci personálu považovány za špičku v oboru a snesou srovnání s těmi nejrenomovanějšími klinikami, na jaké lze v Evropě vůbec narazit. Bez přehánění.

Kvalitní laserové přístroje, jimiž většina z nich disponuje, si s vašimi chloupky snadno poradí. Ve srovnání s kteroukoliv z běžných „domácích“ metod mají přinejmenším tyto přednosti:

  • Pracují zcela spolehlivě, takže o výsledek nemusíte mít obavy
  • Je s nimi dosahováno dlouhodobého efektu, takže vám hladká kůže vydrží přinejmenším řadu měsíců a někdy dokonce i pár let
  • Jejich použití je bez zdravotních rizik, což vám mimo jiné zaručí i vstupní konzultace, kterou absolvujete před ošetřením
  • Epilace moderními lasery nebolí a je proto vhodná i pro citlivější jedince
  • Z dlouhodobějšího hlediska vám šetří čas, jelikož se nemusíte nežádoucím chloupkům neustále věnovat

Bez bolesti, pohodlně a bez „vedlejších“ škod na kůži

Jak jsme už řekli, použití moderních laserových přístrojů je bezbolestné. Zkušenosti drtivé většiny lidí, kteří se takto nechali ošetřit, to jednoznačně potvrzují. A téměř žádnou roli v tom nehraje ani fakt, že každý jedinec vnímá bolest poněkud odlišným způsobem. Pokud jste tedy snad měli obavy, že proceduru po této stránce nezvládnete, můžete si oddechnout. Celý zákrok je také nanejvýš pohodlný. Většinou probíhá tak, že se člověk natáhne na pohovku a o nic dalšího se už starat nemusí. Specialista začne pracovat s laserovým epilátorem, jehož chladicí systém dokáže ošetřované místo znecitlivět natolik, že nebudete nic vnímat.

A do jaké míry jsou laserové epilátory šetrné k lidské kůži? Přestože tomu tak v počátcích vždy nebylo, dnes už je většina přístrojů zdokonalena tak, že je poškození ošetřovaného místa a samozřejmě i nejbližšího okolí v podstatě vyloučeno. Žádné „vedlejší“ škody vám tedy nehrozí!

K žiletkám se už nevrátíte!

Laserová epilace nežádoucího ochlupení je snadný, vysoce efektivní a nebolestivý zákrok. Jestliže ji jednou podstoupíte, už se k žiletkám nebo k vosku s velkou pravděpodobností nikdy nebudete chtít vrátit. Ostatně, proč byste také měli? Na skutečnost, že máte hladkou kůži celé měsíce a to aniž byste se museli týrat neustálým holením, si velice snadno zvyknete.

 

Máte v okolí domova nějaký salon krásy, který laserovou epilaci nabízí? A má jeho personál napilno?

Mykola Kulhánek