Přeskočit na obsah

Prodej domu v Jindřichově Hradci může být stresující proces, ale existují kroky, které vám ho mohou usnadnit. Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, je dům na prodej v první řadě pořádně připravit. Tím, že věnujete čas úklidu, vyčištění, opravě a zinscenování svého domu, můžete jej učinit atraktivnějším pro potenciální kupce a zvýšit šance na úspěšný prodej. V tomto článku probereme několik tipů, jak připravit dům na prodej.

Úklid a vyklízení

Prvním krokem při přípravě domu na prodej je úklid a vyklízení. Kupující si chtějí představit, že v domě bydlí, proto je důležité odstranit všechny osobní předměty, které by je mohly rozptylovat. Začněte důkladným úklidem domu, včetně podlah, stěn a stropů. Poté odstraňte přebytečný nepořádek, aby dům působil prostorněji.

Opravy a renovace

Dalším krokem je zjistit případné škody a opravit je před uvedením domu na trh. To zahrnuje opravu zatékání, výměnu rozbitých dlaždic a opravu jakéhokoli poškození stěn nebo stropů. Měli byste také zvážit renovaci oblastí, které vyžadují modernizaci, například kuchyně nebo koupelny. V případě, že se rozhodnete prodat dům bez jakýchkoliv renovací, se musíte smířit i s nižší prodejní cenou.

Úprava domu

Úprava domu zahrnuje uspořádání nábytku tak, aby vynikly nejlepší vlastnosti domu. Můžete také přidat některé dekorativní předměty, díky nimž bude dům vypadat lákavěji. Dbejte na to, aby byl dům dobře osvětlen a voněl. Nezapomeňte, že cílem je vytvořit prostor, ve kterém si potenciální kupující dokáží představit své bydlení. Speciální úpravou domu za účelem prodeje se zabývá i profesionální homestaging. 

Co to homestaging je se můžete dočíst zde. Popřemýšlejte, zda služby odborníka v takovém oboru nevyužít.

Zlepšete přitažlivost vnějších prostor

Exteriér domu je první věcí, kterou potenciální kupující uvidí, proto je důležité zvýšit i jeho atraktivitu. Začněte tím, že posekáte trávník a prořežete keře. V případě potřeby natřete vchodové dveře, okenice a obložení. Možná budete chtít také přidat nějaké rostliny nebo květiny, aby dům vypadal přívětivěji.

Konkurenceschopná cena domu

Prozkoumejte trh s nemovitostmi ve vaší oblasti, abyste určili nejlepší cenu pro váš dům. Stanovte konkurenční cenu, abyste přilákali potenciální kupce. Poraďte se s realitním makléřem, abyste určili nejlepší cenu pro vaši nemovitost. Mějte na paměti, že příliš vysoká cena vašeho domu může potenciální kupce odradit. Dlouho s prodejem otálet se ale také nevyplatí, ceny rodinných domů zažívají totiž v současné době všeobecný pokles.

Marketing a propagace

Vytvořte nabídku, která bude prezentovat nejlepší vlastnosti domu. Použijte vysoce kvalitní fotografie a videa, aby si potenciální kupující udělali představu o tom, jak dům vypadá. Propagujte inzerát na oblíbených realitních webech a platformách sociálních médií. Můžete také zvážit uspořádání dne otevřených dveří, abyste přilákali potenciální kupce.

Závěrem lze říci, že příprava domu k prodeji může být náročný úkol, ale dodržováním těchto tipů si můžete tento proces usnadnit a zvýšit šance na úspěšný prodej. Nezapomeňte uklidit a vyčistit a opravit ty největší vady domu, zlepšit jeho atraktivitu profesionálním homestagingem, stanovit konkurenceschopnou cenu a nabídku dobře propagovat. Tím, že věnujete čas přípravě domu na prodej, můžete maximalizovat jeho hodnotu a přilákat kupce.

Mykola Kulhánek