Přeskočit na obsah

Poptávka po kvalitních SEO službách roste společně s rozvojem internetového prodeje. Kdo není v on-line světě vidět, ten zboží na webu neprodá. Obsadit přední pozice ve vyhledávačích pomocí optimalizace stránek je maraton, kterého se účastní miliony soupeřů. Máme pro vás SEO doping, jak většinu předběhnout.

SEO služby – co to je

Zadřený web, který naskočí až za půl minuty, se musí rozhýbat. To je první úkol SEO služeb – odhalit a opravit technické závady a vnést do chaotické struktury jasný řád. Tím mizí překážky, které komplikují vyhledávačům i zákazníkům procházení vašich stránek. Po servisu se ladí textová forma. Copywriteři upravují obsah, aby byl užitečný pro lidi a zároveň mu roboti dali zelenou. Jakmile je eshop či web bojeschopný, systematicky se buduje jeho pověst šampiona na důležitých internetových fórech. V rámci SEO služeb se na nich publikují reprezentativní PR články se zpětnými odkazy k prokliknutí na vaše domovské stránky.

Internetová porota – kdo v ní sedí

Některé postupy SEO služeb boduje vyhledávací robot, jiné hodnotí lidé. Člověka uspokojí, když na vašem webu pohodlně nachází to, proč tam přišel. Roboti vám udělí známku za technickou způsobilost, správné odkazy a relevantní klíčová slova ve vašich prodejních textech. Pak vaše skóre porovnají se všemi podobnými weby a podle toho obdržíte adekvátní pozici ve vyhledávači. Přesná kritéria naprogramovaného bota zná bohužel jen majitel vyhledávače, všichni ostatní je musí odezírat. Rovněž potřeby a nákupní chování zákazníků se z větší části odhadují. Proto o úspěšnosti pestré škály SEO služeb rozhoduje kromě internetové poroty také zkušenost a praxe jednotlivých specialistů.

Pozor na vzpouru strojů!

Vlastníci Googlu a Seznamu profitují z prodeje reklam a k tomu potřebují, aby jejich vyhledávače používalo maximum lidí. Tím pádem musí jejich roboti nabízet relevantní výsledky, aby uživatelé nezkoumali internet třeba přes konkurenční DuckDuckGo. Proto algoritmus stroje nejprve zjistí, jestli jste k optimalizaci webu použili legální SEO služby. Ve stejný okamžik si prověří, jak se návštěvníci vaší internetové prodejny chovají, kam se u vás proklikávají a jak dlouho se na webu či eshopu zdrží. Paralelně bot sleduje, jestli později přejdou i na jiné weby, které jim nabídl pod stejným klíčovým slovem. Je totiž naprogramován, aby hájil zisk svého pána a nesnáší, když vaše stránky většina lidí urychleně opouští, protože tam nenašli, co potřebují. V ten moment vás Terminátor přesune klidně až na desátou stránku svého seznamu, aby vás už nikdo nikdy nenašel. Neodborné SEO služby tak mohou být pro vaši on-line prezentaci leckdy horší než vůbec žádné.

Udržovací SEO – služby pro váš blog

Po intenzivní optimalizaci webu pro vyhledávače je důležité udržet se v dosažených top pozicích. K tomu používají profesionálové ze SEO služeb různá anabolika. Efektivní prostředek, jak nevypadnout z formy, představuje váš internetový deník známý jako blog. Budete-li v něm alespoň jednou měsíčně zveřejňovat přínosné informace pro vaše návštěvníky a zákazníky, neskončíte v propadlišti internetových dějin. Aby vaše články na blogu fungovaly jako povolený SEO doping – musí v nich bot objevit klíčová slova a relevantní vnitřní odkazy. Pamatujte, že vám opět měří čas, jak dlouho čtenáři u textu vydrží.

Až si budete poroučet různé SEO služby, chtějte jich tak akorát. Přeoptimalizované stránky totiž roboti s oblibou terminují. První výsledky promyšlených SEO služeb uvidíte zhruba za tři měsíce. Při dobře odvedené práci se můžete do půl roku vyšvihnout mezi TOP 10 ve vyhledávačích a pomocí aktualizovaného blogu se tam dokážete i udržet. Na vaše otázky k internetovému dopingu se těšíme v komentářích.

Mykola Kulhánek