Přeskočit na obsah

Parkování Veleslavín: Když nevíte co s autem během dovolené?

Letíte na dovolenou a potřebujete se na letiště dostat vlastním autem? Nová služba, parkování Veleslavín, která tento problém vyřeší za vás, se vám bude líbit. Většina lidí mi dá asi za pravdu, že jezdit na letiště hromadnou dopravou není příliš pohodlné. Obzvlášť, pokud bydlíte ve městě, které je daleko od letiště. Proto jsme vyzkoušeli službu, která nabízí odvoz na letiště vaším vozem. Tam jej od vás převezme zkušený řidič a odveze jej k parkování na bedlivě střeženém parkovišti vzdáleném pouhých pár kilometrů.

Další variantou je také možnost zaparkovat na vybraném parkovišti a nechat se osobním autem nebo dodávkou převést na letiště. Při cestě zpět se proces opakuje – pouze v opačném pořadí. Tuto službu můžete například využít při cestě na letiště samozřejmě nabízí také pro cestující z letiště Václava Havla. 

Převážná většina lidí samozřejmě auto má a někteří z nás jich mají i několik. Velká část z nás si bez auta nedokáže svůj život představit. Cesty do práce, odvoz dětí do kroužků, nákupy nebo dovolené. Výhody jsou jasné. Jak se ale poprat s druhou stranou mince – péčí a starostí o automobil, v některých konkrétních situacích? Přinášíme pár tipů, které se vám třeba budou hodit.   

Svítící kontrolka

Pokud vás vyděsí každé rozsvícení kontrolky například motoru, airbagu nebo třeba ABS a znamená to pro vás okamžitou bezesnou noc, pořiďte si mobilní diagnostiku. Pomocí aplikace propojíte svůj telefon s řídící jednotkou a okamžitě se dozvíte, v čem je problém. Ať jde o nedostatek autokapalin nebo cokoliv jiného. A potom můžete s klidem odvézt auto do servisu. 

Kamera vidí vše!

Pokud trávíte za volantem hodně času, bude se vám jistě hodit. Za volantem se totiž můžete stát svědkem nebo také obětí dopravní nehody. Lepší a průkaznější, než tvrzení zúčastněných stran, je rozhodně záznam z kamery. Ten poskytne relevantní informace o případné nehodě, nebo také někdy zaznamená i vtipné situace, které se při řízení mohou stát. 

Nestíháte uklízet auto?

Nemáte čas pořád okřikovat děti, hlídat čistotu jejich bot nebo řešit každý drobek či politou sedačku? A už vůbec vás nebaví se věnovat úklidu auta? Dnes můžete svěřit svoje auto do rukou odborníků na detailing. Tam se postarají o detailní vysátí vozu, vyčistí celý interiér a dají sedačkám ochrannou vrstvu. Na první pohled pak oceníte dokonalý vzhled laku auta, které díky speciálním přípravkům vydrží déle v čistém vzhledu. Jak vypadá luxusní detailing luxusního auta? 

Alkohol za volant nepatří

Je to jasné, pokud máme v krvi nějaké to promile, rozhodně se nevrháme za volant. Na službu taxikářů jsme si už nejspíš zvykli všichni. Pokud se ocitnete v situaci, kdy jste někde svým vozem, a požili jste alkoholický nápoj, nabízí se jedinečná kombinace taxislužby a odvozu vašeho auta společně s vámi domů. Tuto službu oceníte nejvíce ve chvíli, kdy se vám prostě druhý den nechce auto někde vyzvedávat a možná i hledat. Dva řidiči se postarají o váš odvoz i odvoz vašeho miláčka na 4 kolech, pokud se o něj tedy nebojíte… 

Máte strach z odcizení?

Využijte instalaci sledovacího zařízení do auta. Pomocí radiové sítě je pak bez problémů auto dohádatelné nejen na území naší republiky.

Mykola Kulhánek