Přeskočit na obsah

Kapela Lucie přišla v roce 199 s písní Černí andělé a tvrdila v ní, že sex dělá dobře mě i tobě. A to je důvod, proč se provozuje sex na privátu. Protože dělá dobře. O tom, jak téměř zázračné účinky má sex na tělo už byly napsány stohy studií. Sex vyplavuje naše hormony štěstí a mění psychiku, což ostatně vědí všichni, kdo si někdy dopřáli sex na usmířenou. Včetně mě.

Obecně se ví, že Praha je město prostituci zaslíbené. A není to jen proslulým půvabem našich dívčin, ale je v tom i kus tradice. Než otec vlasti, Tomáš Garrigue Masaryk nevěstince, potažmo prostituci v roce 1922 zakázal, měla Praha kolem dvou tisíc nevěstinců různé kvality. To znamená, že v nich našel potěšení jak dělník z Kolbenky, tak vysoký úředník, včetně zaměstnanců policejního ředitelství. Holky byly řádně registrované a musely pravidelně na lékařské kontroly, protože strašák jménem syfilida a kapavka už existoval, HIV nikoliv. 

V podstatě šlo o stav, který byl z hlediska zákonnosti logičtější než je ten dnešní, protože prostituce byla de jure povolená. Amatérky, které si chtěly přivydělat, byly vytlačovány tvrdou konkurencí profesionálek, které si své území žárlivě střežily.

Špionky v rouchu milovnic… a milovníků

Slyšeli jste někdy o akci Romeo? Východoněmecká tajná policie využívala touhu osamělých žen k tomu, aby z nich vymámila tajemství. Sekretářky, které pracovaly ve státních úřadech a přicházely do styku s utajovanými skutečnostmi a písemnostmi se stávaly objektem Romeů, což byli speciálně vycvičení agenti. Ti měli za úkol se s dívkou seznámit, zařídit, aby se do nich zamilovala a následně z ní „tahat“ tajemství. A v posteli se toho namluví. Smutné na tom je, že část žen byla po odhalení Romea potrestána za zradu nebo alespoň nedbalé nakládání s utajovanými informacemi. 

Nikdo kromě nich samotných ale neví, jak moc je zasáhl na duši fakt, že láskyplně podlehli rafinované lsti. Samozřejmě to fungovalo i obráceně, ostatně i proslulá Mata Hari, půvabná orientální tanečnice původem z Nizozemska, byla popravena, neboť používala své tělo k získání tajných informací v průběhu první světové války. Pracovala ve službách německé rozvědky, což jí nakonec stálo život.

Manželství na jednu noc

Jsou země, kde není možné z mravnostních důvodů, strávit se ženou, která není manželkou dotyčného, strávit noc na hotelovém pokoji. Dá se ale uzavřít manželství jen na několik hodin a vše je z hlediska práva v pořádku. Je to sice pokrytectví nejhrubšího zrna, ale co se dá dělat. To klasický český sex privát je proti tomu krásně nekomplikovanou záležitostí. Musím říct, že z hlediska dostupností kvalitních sexuálních služeb jsme takřka zemí zaslíbenou.

Privát je decentní a diskrétní. Odehrává se tam léčba po rozchodu i bujaré rozlučky se svobodou. Své potěšení tam najdou chlapi bez partnerky, kteří si ale rádi užijí a nevidí důvod, proč se omezovat ve fyzických radovánkách. Sex, jak dobře víme, dělá tělu dobře. Moc dobře. Například mě osobně se po něm strašně dobře usíná. A mám hned lepší náladu, za což mohou vyplavené „hormony štěstí“.

Hoď kamenem, kdo jsi bez viny. Jsem přesvědčených, že téměř všichni chlapi, co se týče sexu, mají máslo na hlavě. A bez žen by to nešlo, takže v tom lítáme všichni. Když jsem byl na Maltě v době referenda, které mělo rozhodnout, zdali budou uzákoněné rozvody, slyšel jsem o „kamarádkách“. Někdy to byly klasické milenky, jindy sex v soukromí tedy sex na privátu. Všichni o něm věděli, všichni ho tiše tolerovali, ale z církevních kruhů zněla tak přísná odsouzení, že vše bylo jen veřejným tajemstvím. Rozvody nakonec uzákoněny byly. Avšak kamarádky zůstaly.  

Mykola Kulhánek