Přeskočit na obsah

Francouzské kalhotky vynikají spojením elegance a šarmu s pohodlím a pocitem dokonalého komfortu. Jejich velkou předností je schopnost poradit si s nedostatky a vaší postavě pomoci k dokonalosti. Rafinovaný střih bude lichotit každé postavě.

Francouzské kalhotky na první pohled

Klasickým rysem jsou rovně střižené nohavičky, které umí opticky zeštíhlit boky i stehna a vyšší pas pak vyřeší případný problém se spodním bříškem. V neposlední řadě dodají pozadí vysněný tvar. Jejich hlavní předností je pohodlí, které vám neodepře romantiku ani sex-appeal. Důležité však je vybrat si správnou velikost, protože zařezané prádlo není příjemné ani atraktivní.

5 zásadních milníků historie kalhotek

 • Počátek dámských kalhotek se dává do souvislosti s ženami ve starém Egyptě a jejich krátkými sukénkami pod šaty.
 • Vylepšení se pak dočkaly od Římanek. Ty používaly látku ve tvaru trojúhelníku spojenou šňůrkami kolem pasu.
 • Středověk, jak už bylo jeho dobrým zvykem, tento vývoj zastavil a ženy i muži se museli spokojit s košilí dlouhou až po kotníky.
 • 19. století přivedlo spodní prádlo zpět Přestoy byly široké kalhotky vymožeností pouze dam z vyšší společnosti. O vrchol estetiky rozhodně nešlo
 • Jako záruka pilné ženy a dobré hospodyně byly ještě na přelomu minulého století považovány vlastnoručně vyrobené a vyšívané kalhotky.
 • Dnes už si ženy spodní prádlo samy šít nemusí, stačí si pouze umět správně vybrat.

Francouzské kalhotky překvapivě nepocházejí z Francie. Samotný název jim daly Angličanky, když zahlédly jak se vlivem letního vánku nadzvedávají ženám z kontinentu šaty z příliš lehkého materiálu. Nohavičky zajistily, aby divák viděl pouze tolik, kolik byl schopen unést.

 

Bavlna, krajka nebo něco nového?

Ženy dávají přednost různým tkaninám a jejich výběr může často vypovídat o osobnosti i životním stylu. Nejčastěji používané materiály pro francouzské kalhotky jsou:

 • bavlna
 • krajka
 • nylon

Současný trh však nabízí novinky pocházející z přírody, které byste v souvislosti se spodním prádlem nečekali.

 

Bambusový zázrak

Teprve v roce 2003 byla v Číně patentovaná technika umožňující využití bambusu. V textilním průmyslu se tak začal prosazovat až na přelomu století.Způsob výroby je většinou podobný jako u umělého hedvábí, tedy regenerací celulózy z bambusové dřeviny. Existují však i ekologičtější způsoby, jako je mechanické zpracování stonků, nebo výroba bez škodlivých prostředků.Ekologie se ale jako vždy pro svou náročnost promítá do ceny výrobků.

 

4 výhody bambusových vláken

 1. Antibakteriální účinky díky látce zvané kun. Ta ve vláknech způsobuje přirozenou odolnost proti bakteriím, a to až o 75% vyšší, než u bavlny.
 2. Omezuje tvorbu nepříjemného zápachu.
 3. Je kompatibilní s citlivou pokožkou.
 4. Prodyšnost a pohodlí dělá z bambusu vhodný materiál pro jakoukoliv činnost, včetně náročných sportů.

Pokud hledáte opravdu pohodlné spodní prádlo, jsou francouzské kalhotky z bambusového vlákna ideální volbou. Většinou jsou také bezešvé, což eliminuje nepříjemný pocit něčeho navíc na kůži i nevzhledné obrysy pod těsnějším oblečením.

 

Bohatá nabídka drží ceny v příjemných mezích

Záplava dámských kalhotek je přesně to, co vás čeká, když se rozhodnete nakupovat na internetu. Budete si moci vybírat z mnoha materiálů i širokého cenového rozpětí. Ty nejlevnější se dají sehnat už pod 100 Kč, ale pokud chcete vyloženě utrácet, není problém koupit si kalhotky za tisíc korun. Výhodné bývá většinou balení po 3 – 5 kusech.

Francouzský střih je velmi ohleduplný k ženskému tělu a dokáže mu lichotit. Je tedy univerzální a praktický a současně elegantní.

Rádi si přečteme v komentářích, jakým kalhotkám dáváte přednost. Máte ve svém šuplíku i ty francouzské?

Mykola Kulhánek