Přeskočit na obsah

Dnešní chytré telefony vyžadují kvůli vysoké pořizovací ceně i adekvátní ochranu, protože by se Vám jinak mohl pád na tvrdou plochu vymstít a vy byste zaplatili tisíce za výměnu displeje a opravu dalších částí telefonu. Díky kvalitnímu krytu na mobil iPhone 7 můžete zamezit rozbití dotykové části, vzniku škrábanců a výrazně zmírnit následky pádu z výšky. Na telefon byste neměli nechat působit vnější vlivy, ani pot při sportu, proto jsme pro Vás sepsali možnosti, které máte, pokud rádi sportujete a telefon chcete mít stále při sobě.

 

Kryt na mobil iPhone 7, který ocení každý běžec

Zejména běžci u sebe rádi nosí své telefony, aby si mohli zaznamenávat aktivitu, poslouchat písničky a zapnout navigaci.

 

SPECIFIKA POUZDER NA BĚH

 • Neoprenové pouzdro, které se upevní kolem paže, nebo pasu pomocí suchého zipu.
 • Voděodolný materiál zajišťuje ochranu nejen před potem, ale také před nečekaným deštěm.
 • Obvod je nastavitelný.
 • Vyrábějí se v univerzální velikosti dle uhlopříčky telefonu, nebo na konkrétní model.
 • Přední část pouzdra je průhledná a umožňuje tak snadnou obsluhu telefonu.
 • Pouzdra mají otvor, kterým lze protáhnout sluchátka a pohodlně poslouchat hudbu.
 • Tento typ pouzdra oceníte také v posilovně a při jiných sportovních aktivitách.

Tip pro Vás: Vyberte si pouzdro, které má reflexní prvky a běhejte díky tomu bezpečně i večer. Dejte přednost pouzdrům, která mají i praktickou kapsu, do které je možné umístit klíče a bankovky.

 

Ochrana telefonu vhodná na potápění

Pokud se chcete s telefonem potápět, nebo pořizovat snímky pod vodou a nevystačíte si s možností vzít telefon do hloubky jednoho metru, jak umožňuje výrobce telefonu, tak si pořiďte pouzdro, díky kterému ho budete moci vzít do větší hloubky a na delší dobu, než jen 30 minut.

Certifikaci IP67, která vypovídá o vodotěsnosti, neberte jako výzvu k úmyslnému potápění. Ostatně ani sám výrobce to nedoporučuje, a proto si vždy k těmto účelům pořiďte voděodolné pouzdro.

 

SPECIFIKA VODOTĚSNÝCH POUZDER

 • Vybírat můžete mezi průhlednými pouzdry univerzální velikosti a odolnými pouzdry na konkrétní model telefonu.
 • Zachovávají funkčnost dotykové obrazovky, odemčení telefonu otiskem prstu i fotografování.
 • Průhledná pouzdra mají také nastavitelná poutka, která můžete umístit kolem zápěstí a krku.
 • Odolná pouzdra chrání telefon i proti poškrábání a zmírňuji následky pádu.

 

Ideální varianta pro cyklisty

Na trhu můžete nalézt i varianty vhodné na cyklistiku. Stačí si pořídit kryt, jehož součástí je i držák, který se upevní na řídítka jízdního kola. Díky tomu získáte možnost pořizovat fotky i videa při Vaší cestě. Budete moci jezdit podle navigace a poslouchat písničky.

 

SPECIFIKA POUZDRA S DRŽÁKEM

 • Držák se jednoduše upevní na řídítka kola a na ten se dále nasadí obal, který je voděodolný, takže telefon je chráněn před působením vnějších vlivů.
 • Obaly jsou vyrobeny na konkrétní model telefonu.
 • Zadní strana pouzdra je z odolného materiálu, díky čemuž bude telefon chráněn během jízdy před poškrábáním a případným nárazem.
 • Přední část je průhledná, aby byla zachována funkčnost telefonu při ovládání.
 • K dispozici jsou také malé brašny, které se upevní na řídítka pomocí suchého zipu. Telefon se v takovém případě uloží do kapsy na zip, jejíž vrchní část je kvůli ovládání průhledná.

Jak vypadá pouzdro, které při pádu na zem vystřelí kovové pružiny, které jsou airbagem pro telefon.

Zjistili jste, jaké možnosti máte, pokud chcete používat telefon i při sportu. Na trhu jsou k dostání pouzdra vhodná na běh, potápění, cyklistiku i další sportovní aktivity. Jestli jste investovali do chytrého telefonu, jeho ochrana se Vám vyplatí. V porovnání s možnými výdaji za opravu displeje nebo zadní části telefonu, představuje kvalitní pouzdro zanedbatelnou částku. Přečtěte si o šéfdesignerovi, který dal tvář iPhonům i iPodům.

Používáte při běhu telefon k zaznamenání aktivity, nebo dáváte přednost sportovním hodinkám?

Mykola Kulhánek