Přeskočit na obsah

Profesionál na optimalizaci komerčních a nekomerčních webů, aby oslovily co nejširší internetové publikum, nám dokáže velmi pomoci. Podnikatelům zmnohonásobí počet objednávek v e-shopech zatímco jiné projekty se dočkají patřičné pozornosti. Abychom vám usnadnili výběr expertů,  přečtěte si krátké představení dvou činností, ať víte, co dělá SEO konzultant. Brno je službami těchto specialistů bohatě zásobené, neškodí však poohlédnout se i v jiných koutech republiky.  Veškeré úpravy probíhají online a je tudíž možné využívat experty odkudkoliv.

První krok SEO je audit. Konzultanti, včetně těch z Brna, by měli vždy začínat revizí

Jakmile si objednáte služby nezávislého SEO konzultanta, aby prosadil vaši brněnskou firmu na internetu, měl by se v první řadě pustit do hloubkové analýzy stránek. Konkrétně by ho měla zajímat kvalita linků vedoucích na váš web, výkonnost domény a URL a také stav používání klíčových slov. Ten mu přesně ukáže speciální software typu Ahrefs. Pomocí dalších nástrojů určí stav vašich webových titulků, nadpisů, metadat a popisků u fotek. Z webových statistik dále zjistí rychlost a návštěvnost www a pochopitelně by neměl vynechat ani kontrolu hostingu, protokolu, indexace a responzivity.

Teprve na základě exaktně identifikovaných slabin může SEO konzultant navrhnout plán jejich optimalizace, aby platforma vaší společnosti z Brna vyhovovala požadavkům vyhledávačů i lidským uživatelům. Ruku v ruce s doporučenými úpravami vám expert dodá odpovídající rozpočet. Když uzavřete spolupráci, udělá vše proto, aby dostal váš web mezi nejvýše zobrazené odkazy na zahraničním Googlu a domácím Seznamu.

Jak www prospěje technické on – page SEO

Po auditu se správný konzultant přesune k odstranění všech technických závad, které omezují prodejní konverzi vašich webovek a e-shopů. Už jenom rychlejší nabíhání stránek dokáže snížit ztráty návštěvníků klidně o 50 %. Mezi nejčastější brzdy, které experti řeší, patří například pomalý hosting a tudíž nutnost přejít na svižnější. Nebo je potřeba nastavit mezipaměť a někdy úplně chybí i nezbytná indexace čili povolení pro roboty k procházení stránek. Mezi tradičními zádrhely figurují rovněž příliš velké fotky, které SEO konzultant zmenšuje a tím zvyšuje rychlost načítání stránek. Objemná videa propagující vaši pobočku v Brně přesouvá ze stejného důvodu na externí videokanál.

Všechny uvedené kroky a mnohé další v součtu způsobí, že vám přestanou ze zpomalených stránek utíkat lidé, kteří nemají tak silné připojení a sledují internet na mobilech. Už jenom díky tomu vám mohou výrazně stoupnout počty objednávek, rezervací či poptávek a přesně o to při webové optimalizaci jde.

Po technickém vylepšení bývá ještě nutné transformovat obsah www a externí odkazový profil tak, aby synergicky spolupůsobily na co možná nejprestižnější posty ve fulltextových vyhledávačích.

Ve velkých agenturách bude váš SEO konzultant styčným důstojníkem mezi vámi a zbytkem profesionálů ze SEO týmu. Takové giganty najdete hlavně v Brně a v Praze. Drobný nezávislý SEO konzultant se kromě koordinační činnosti ujme také části optimalizace a některé dílčí úkoly outsourcuje od dalších freelancerů. Díky detailnímu popisu jeho práce teď už snadno poznáte kvalitní servis. Neváhejte se s námi podělit o vaši zkušenost se specialisty na optimalizaci webů.

Mykola Kulhánek